Najświętszej Trójcy

UROCZYSTOŚĆ NAJSWIĘTSZEJ TRÓJCY

7 VI 2020 r.

• DEKRET METROPOLITY GDAŃSKIEGO

Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej oraz przedłuża okres spowiedzi wielkanocnej do 29 czerwca 2020 roku.

• MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte są odprawiane według stałego porządku.

• SPOWIEDŹ

Do Spowiedzi Świętej można przystąpić przed każdą Mszą Świętą w niedzielę oraz w dni powszednie.

• BOŻE CIAŁO

W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.30; 9.30; po procesji ok.11.30 i 18.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie do czterech ołtarzy wokół kościoła. Procesje w oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 18.00.

• NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Podczas nabożeństw modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz wspólnoty mieszkańców Spółdzielni Ujeścisko.

• NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W sobotę 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie różańcem o godz. 20.00.

• SPOTKANIA

- dla dzieci próba sypania kwiatków – wtorek godz. 17.00.

- ministrantów i lektorów wtorek 17.00.

- panów z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis – wtorek 19.00

- chóru parafialnego Schola Padre Pio – wtorek 19.00

• I KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzieci klas III w naszej parafii przystępują do I Komunii Świętej w małych grupach. Ostatnia grupa przystąpi do Komunii Świętej w niedzielę 21 czerwca. Zapisy dzieci w biurze parafialnym.

• SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI KLAS II

W związku z planowaniem I Komunii Świętej w roku 2021 zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne w niedzielę 7 czerwca o godz. 19.00.

• 100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II na banerach prezentujemy 8 pielgrzymek Papieża do naszej Ojczyzny, prasę z minionych lat o Papieżu oraz  kolekcje monet wydanych z okazji pielgrzymek Jana Pawła II. Na placu przed kościołem została zamontowana  wystawa „Karol Wojtyła – narodziny” przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

• PRASA KATOLICKA

Polecamy bezpłatna gazetę Dobre Nowiny o rodzicach Karola Wojtyły, oraz nowy numer Galilei.

• ODWOŁANE KOLONIE

Kolonie dla dzieci zaplanowanie w tym roku do Zawoi nie odbędą się.

• CEGIEŁKI NA ŁAWKI

W kościele została zamontowana pierwsza część ławek. Spłata należności za ławki będzie odbywać się w formie cegiełek dostępnych w biurze parafialnym.

• PODZIĘKOWANIA

Z całego serca dziękujemy za ofiary przekazywane na utrzymanie kościoła przelewem  na konto parafii 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120. Skarbonki Caritasu z Jałmużną Wielkopostną prosimy składać do dużej skarbony w kościele, ofiary są przeznaczone na pomoc potrzebujący wsparcia z naszej parafii.

• ŻYCZENIA

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości  Bożych darów.

• KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Zalewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty

Parafia pw. św. Ojca Pio w Gdańsku

ul. Przemyska 21